• O ekoškole

• Ekoškola je projekt, který učí žáky aktivně a samostatně řešit problémy životního prostředí ve svém okolí. Je určen pro všechny mateřské, základní a střední školy, které chtějí zastřešit environmentální aktivity na škole. Projekt dává učitelům návod a podporu pro práci s dětmi. V ČR je 280 škol s certifikátem.

My jsme se do Ekoškoly přihlásili v roce 2006 a od té doby jsme získali titul celkem pětkrát.

Projekt se skládá se sedmi částí: založení pracovního týmu, analýza ekologického stavu školy, podle které se vytvoří a plní plán činností. Dále sem patří monitoring a vyhodnocování, EVVO ve výuce, informování a spolupráce a systém vlastních norem – ekokodex.

Ekoškola se zabývá vybranými tématy: voda, energie, prostředí školy, odpady, doprava, biodiverzita, jídlo. My jsme se při obhajobě titulu soustředili na prostředí školy a biodiverzitu.