• Čipový systém BELLhop

• Vážení rodiče!

V naší škole využíváme pro vyzvedávání dětí ze školní družiny čipový systém BELLhop. Jedná se o elektronický systém, vyvinutý přímo pro družiny základních škol. Systém je založen na identifikačních čipech.

Čip jednoduše přiložíte k terminálu u vchodu do školy. Terminál Vám krátkým akustickým signálem potvrdí správné načtení čipu a zároveň zobrazí jméno Vašeho dítěte. Po načtení čipu předá Váš požadavek do příslušného oddělení a vychovatelka Vám následně pošle dítě. Stávající telefony budou zachovány jako nouzové řešení pro případ výpadku čipového systému.

Pokud se načtení čipu nezdaří, budete upozorněni dlouhým akustickým signálem a textovým oznámením o chybě načítání. K tomu může nejčastěji dojít tak, že máte u sebe více různých čipů a terminál načte jiný čip než ten, který je určený pro vyzvednutí dítěte ze ŠD.

Objednání čipu

Cena jednoho čipu je 100 Kč.

Zákonný zástupce musí vyplnit formulář k objednání čipu s uvedením, kolik čipů bude chtít pro vyzvedávání svého dítěte používat (ke stažení zde). Vždy je nutné, aby byl čip vydán na jméno konkrétní osoby, která za něj zodpovídá. Tento systém je zároveň bezpečnostním systémem a umožňuje, aby vychovatelky viděly, kdo dítě vyzvedává. Osoba oprávněná k vyzvedávání musí být uvedena na přihlášce do ŠD. Nelze však vyzvedávat na jeden čip více dětí, např. sourozence.

Přiobjednání čipů

V případě zájmu o přiobjednání čipů kontaktujte zástupce ředitele na e-mail: zastupce@zsstipa.cz

Situace, které mohou nastat

• Když čip ztratíte, je potřeba tuto skutečnost co nejdříve nahlásit vychovatelce příslušného oddělení. Ta pak čip v systému deaktivuje a nebude možné čip zneužít. Pro tuto situaci je tedy důležité vědět, který z Vámi zakoupených čipů se ztratil. Na objednávce by mělo být uvedeno, kdo který čip používá. Následně si můžete zakoupit čip nový.
          • Pokud ve výjimečných případech čip zapomenete a nebudete ho mít u sebe, zazvoníte na mobilní telefon příslušné vychovatelky.
          • V případě, že si pro dítě ve výjimečných případech přijde osoba, která nebude mít u sebe čip, bude postup stejný jako při zapomenutí čipu. Je však nutné, aby byla tato osoba uvedena v přihlášce do školní družiny jako oprávněná osoba k vyzvedávání.

Přehled možností vyzvedávání dětí

•  Vyzvedávající zákonný zástupce nebo jiná pověřená osoba vyzvedne dítě ze ŠD přiložením čipu k terminálu. Čip přiložíte k terminálu u vchodu do školy a ten Vám krátkým akustickým signálem potvrdí správné načtení čipu a zároveň zobrazí jméno Vašeho dítěte. Terminál po načtení čipu předá Váš požadavek do příslušného oddělení ŠD a paní vychovatelka Vám dítě pošle do šatny a k odchodu z budovy.
          • Děti, které odchází domů samy (dle časů uvedených v přihlášce ŠD), nemusí mít čip.

Při zakoupení čipů Vás poprosíme o podpis na předávacím protokolu, který slouží zároveň jako souhlas s poskytnutím a zpracováním osobních údajů.

Děkujeme za pochopení i spolupráci.