• Vánoční pošta

• Za pár dnů nám nastane advent, a tím nám také ve škole nastane čas na naši oblíbenou vánoční poštu. Opět můžete vy, děti, rodiče, učitelé a další zaměstnanci školy malovat a psát krásná vánoční přáníčka. Poštovní schránky, jedna je sněhulák a druhá perníková chaloupka, budou umístěny na chodbách od 21.11. do 18.12. Pošta k vám přiletí v pátek 22.12. Už se všichni moc těšíme.

• 17. listopad na naší škole

• My, žáci 9. tříd, jsme si ve čtvrtek 16. října připomněli akci konanou 17. listopadu 1989 – demonstraci studentů na Albertově v Praze. Vytvořili jsme si vlastní transparenty, se kterými jsme před budovou školy chtěli přiblížit dění té doby. Známe hlášky jako „Máme holé ruce!“, „Havel na hrad!“, „Jakeše do koše!“ či „Svobodu!“ spolu s cinkáním klíčů zněly čtvrteční ráno celou budovou školy. Nezapomněli jsme ani na vyvěšení dobových fotografií, plakátů a nápisů, abychom ještě více dokreslili atmostéru tehdejších událostí.
            Doufáme, že si i mladší spolužáci na naší škole z tohoto dne odnesli spoustu znalostí a zajímavostí o Sametové revoluci.

Adam Pekař a žáci IX. A a IX. B

• AZ-KVÍZ 4. B

• Pro odlehčení hodin a po náročném testu jsme se rozhodli si zahrát AZ-KVÍZ. Žáci se rozdělili do dvou skupin a opakovali jsme informace, které se týkají ČR. Dětem hra náramně šla a skóre skupin je 1:1. Děkuji všem za pěknou hodinu 😊.

• Laboratorní práce – filtrace, 8. třídy

• Osmáci se dočkali😊! Konečně si mohli zkusit něco z praxe. Naším úkolem bylo připravit si suspenzi, tedy různorodou směs. Tu jsme pak filtrovali přes různé materiály, např. filtrační papír, vatu, plátno nebo písek. Jak se nám práce zdařila? Myslím, že mohu osmáky pochválit a poděkovat jim za pěknou hodinu 😊.

• Vyhlášení volného dne ředitelem školy – 14. 11. 2023

• Ředitel školy vyhlásil podle § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., školského zákona v platném znění volný den v úterý 14. 11. 2023.

Volný den byl vyhlášen z organizačních důvodů (celodenní odstávka vody ve Štípě). Nebude vařit školní jídelna, nebude v provozu školní družina. Žáci a rodiče jsou o této skutečnosti informováni zveřejněním v systému EduPage dne 6. 11. 2023. Dálkový přístup k podrobnějším informacím je umožněn na www.zsstipa.cz. O vyhlášení volného dnu informoval ředitel školy zřizovatele elektronickou poštou.

Mgr. Lubomír Klátil, ředitel školy

• Hodina dějepisu v 8. třídách

• V hodinách dějepisu si žáci osmých tříd udělali v rámci sto pěti let od vzniku Československa retro hodinu. Přinesli si s sebou věci, které používali lidé za první republiky. Prohlídli si staré fotografie, věci potřebné pro život a povídali si o tehdejší době. Moc jsme si to užili a na takovou hodinu dějepisu nikdy nezapomeneme.

Lenka Machálková, Klára Nováková, Míchal Pekař

• Čtenářská dílna ve 4. B

• Čteme rádi-neradi, jak kdo, ale v naší třídě se dnes četlo trochu jinak. Každý si našel své místečko, které mu bylo příjemné. Ze svých pokojíčků jsme si přinesli polštářky a deky a samozřejmě svoji rozečtenou knížku. Vydrželi jsme číst bez hnutí celou hodinu a to ticho! ...byl to krásný zážitek a chceme to určitě zopakovat.

Čtenáři ze 4. B a Šárka Kasálková

• Zdravé zoubky – 1. třídy

• Za dětmi do prvních tříd zavítala víla Zuběnka, červíček Kubíček a další studentky a studenti Střední zdravotnické školy ve Zlíně, aby jim zahráli představení a hravou formou ukázali, jak si správně čistit zoubky. Měli připraveno i spoustu dalších aktivit a her, což se dětem moc líbilo. Děkujeme studentům a jejich učitelům.

Milada Krajíčková a Pavlína Žáčková

• Jsem v pohodě

• Naše škola se zapojila do podpůrného a rozvojového projektu Jsem v pohodě, který spolufinancuje MADIO a Zlínský kraj. Jedná se o online setkání pro žáky, která se uskutečňuje každých 14 dnů. Účast v projektu je dobrovolná, anonymní a žáci se mohou účastnit těch setkání, pro která se rozhodnou. Cílem a obsahem setkání je práce s technikami mindfulness (uvědomování, všímavost) jako nástroje pro zklidnění, zvládání stresu a tím prevenci vzniku závislostí. Momentálně jsou do projektu zahrnuty sedmé až deváté ročníky.

• Pes není hračka

• Tento týden přijela za dětmi z pátých ročníků vycvičená fenka Fanynka spolu s Městskou policií. Děti si povídaly o tom, jak se správně, a hlavně bezpečně chovat ke zvířatům. Bylo to báječné. Děkujeme.

• Robotické stavebnice

• Programování se stalo nedílnou součástí výuky informatiky na naší škole. Deváťáci mají již základy za sebou, a proto jsme mohli přejít k robotickým stavebnicím, které byly zakoupeny v minulém školním roce. Programování se tak stalo interaktivnější a i zajímavější.

Lukáš Novák

• Halloweenská výzva školního parlamentu

• Na úterý 31.10. 2023 vyhlásil žákovský parlament výzvu, kdy měli žáci přijít v nejrůznějších kostýmech. Podívejte se na ochutnávku krásných kostýmů, které si žáci připravili.

Lukáš Novák

• Halloween ve 4. třídách

• Poslední říjnový den nás vybídl k tomu, abychom navodili halloweenskou atmosféru. Celá škola se zaplnila mnoha nápaditými strašidelnými maskami a žáci 4. tříd si procvičovali učivo napříč předměty po halloweensku.

Vojtěch Balusek, Monika Březinová, Šárka Kasálková