Novinky

Novinky

          • Dopravní výchova – 4. třídy

          • 9. ledna naši čtvrťáci pokračovali v kurzu mladého cyklisty. Tentokrát však žáci měli změnu, nejeli totiž na dopravní hřiště, jak bývá zvykem, ale část teoretické výuky absolvovali pod odborným dohledem přímo ve škole.

            Vojtěch Balusek a třídní 4. tříd

          • Biologická olympiáda – školní kolo (kategorie C a D)

          • Pro žáky druhého stupně bylo i letos připraveno školní kolo Biologické olympiády. Soutěžící byli rozděleni do 2 kategorií, podle ročníku, který navštěvují. Kategorie C byla určená pro žáky osmých a devátých tříd a kategorie C zahrnovala žáky šestých a sedmých tříd. Soutěžilo se ve dvou disciplínách – poznávací test a všeobecný test na téma lužní lesy.

            Všem zúčastněným děkujeme a výhercům gratulujeme k postupu do dalšího kola 😊.

            Katerogie D (6. + 7. ročník)

            1. místo: Nela Štěpánová (7. B)

            2. místo: Eliška Kovaříková (6. A)

            3. místo: Anna Langerová (7. A)

            Kategorie C (8. + 9. ročník)

            1. místo: Veronika Ponížilová (9. A)

            2. místo: Tomáš Vykopal (9. B)

            3. místo: Magda Žáčková; Lukáš Slovák (9. B)

            4. místo: Ludmila Fojtíková (8. A)

            Marcela Jurajdová, Eva Vlasatíková

          • Akce ekosemináře

          • S nadcházejícím zimním počasím je nutno pomoci, kde je potřeba, a proto se žáci v hodině ekologického semináře vypravili přilepšit živočichům, kteří žijí v lese.

            Vojtěch Balusek a žáci

          • Novoroční turnaj 4. tříd ve vybíjené 

          • Žáci 4. tříd se už druhým rokem scházejí dvakrát během školního roku, aby si poměřili  síly ve vybíjené. Letos se sešlo družstvo Melounů, Mafiánů, Likerů, Keříků, Aligátorů a Tučňáků.  Nejde ale ani tak o to, kdo zrovna vyhraje, ale spíš o to, abychom si to užili, získali další dovednosti a okoukali různé “fígle. Atmosféra byla přátelská a na konci bylo potřeba pochválit všechny děti, protože daly do hry úplné maximum. echna družstva  dostala za super výkon diplom a sladkou odměnu. Na konci roku se uvidíme znovu 😊

            Tým tělocvikářů 4. tříd   

          • Vánoční besídky pro 1. stupeň

          • Jako každý rok i letos patřil poslední školní den před vánočními prázdninami vánočním besídkám. Naši šikovní deváťáci a osmáci si pro své mladší spolužáky z 1. stupně připravili dvouhodinový program plný zábavných her, vědomostních kvízů, dovednostních soutěží a vánočních aktivit. Jako vždy si ty dvě hodiny společně báječně užili. Deváťákům a děvčatům z 8. A moc děkujeme, byli jste skvělí!

            Žáci 9. AB, 8. A a Pavlína Strašilová

          • Turnaj ve vybíjené – 3. A a 3. B

          • Dnes 21. 12. 2023 se žáci třetích ročníků utkati ve vybíjené. Zápas se hrál na dva sety. Výkony hráčů byly vyrovnané. Nakonec však vyhráli žáci 3. B. Sportu zdar !

            Alena Romanová a žáci 3. A a 3. B

          • Sběr pomerančové kůry

          • Až budete u vánočních pohádek loupat pomeranče, prosím vzpomeňte si, že nasušenou pomerančovou kůru sbíráme a po svátcích ji mohou děti přinést. Nasušenou kůru si odváží firma Leros a výtěžek putuje do SRPŠ.
            Ať žijí vitamíny a krásné Vánoce!

            Lenka Machálková

          • Vánoční jarmark – ve středu 20. prosince od 15 do 18 hodin🎄

          •  

            Blíží se Vánoce a s nimi i náš tradiční Vánoční jarmark.

            Ve třídách vyrábíme vánoční dekorace k prodeji před školou.

            Trénujeme a nahráváme vánoční koledy na CD.

            Nacvičujeme zpěvy, hudební doprovody, tance, ať je na pódiu pestrý program.  Stále je ještě čas, šikovné děti! Nebojte se ukázat, co umíte, a řekněte svému třídnímu učiteli, že se chcete zapojit!

            V občanském centru vedle školy opět otevřeme cukrárnu.  Snad se i letos najdou ochotné maminky, které nám pomohou tuto cukrárnu naplnit sladkými i slanými dobrotami. 

            Venku zavoní svařené víno a pro děti punč (vezměte si prosím vlastní hrníček, ať netvoříme zbytečný odpad).

            V přízemí školy v dílničkách si můžete s některými žáky nebo obětavými maminkami vyrobit v dílničkách vlastní vánoční ozdoby.

            Velice děkujeme za každou vaši pomoc a podporu!

            Přijďte nasát vánoční atmosféru, moc se na vás těšíme.

            Žáci i zaměstnanci ZŠ Štípa

          • Podřevnická liga v ringu

          • V pátek 9. prosince odjížděly vítězné týmy školních kol do Trnavy, kde se zúčastnily dalšího turnaje Podřevnické ligy, tentokrát v ringu. První velkou změnou, se kterou se museli žáci vyrovnat, byla změna ve složení týmů.

            Kdy oproti smíšeným týmům ze školního kola, musel v Trnavě soutěžit zvlášť tým složený z děvčat a zvlášť tým složení z chlapců.

            Nejlépe se s tím vyrovnal tým mladších chlapců ve složení Josef Doležal, Adam Kolář, Šimon Strnad a Stanislav Žáček. Od prvního zápasu kluci ukazovali, že si do Trnavy přijeli pro vítězství. To se jim nakonec i povedlo, když v nejvyrovnanějším zápase porazili Slušovice 13:11 a zaslouženě vyhráli celý turnaj.

            Podobně na tom byly i mladší dívky (Valentýna Bučková, Karolína Kuželová, Denisa Štelcová a Nela Štěpánová). Celý turnaj bez problémů porážely jeden tým za druhým (zápas s Kašavou 13:5, 13:3 se Želechovicemi a 14:4 s domácí Trnavou). Nevyšel jim pouze poslední zápas, ve kterém podlehly 11:13 Slušovicím a na turnaji tak obsadily krásné 2. místo.

            Starší chlapci (František Chalupník, Lukáš Slovák, Tomáš Vykopal a Sebastian Žákovský) si zpočátku zvykali na nové složení týmu, což se projevilo i na výsledcích prvních dvou utkání. Nejdříve prohráli zápas se Slušovicemi (5:13) a následně remízovali s Kašavou (13:13). V dalších zápasech už nic nenechali náhodě a porazili jak Želechovice (13:3), tak i Trnavu (13:11). Chlapci obsadili konečné 3. místo.

            Podobně na tom byly i starší dívky (Pekařová Anna, Pekařová Ema, Vičíková Anna, Žáčková Magdalena), které po 2 výhrách (s Trnavou 13:5 a Slušovice 14:2) a 2 porážkách (s Želechovicemi 9:13 a Kašavou 5:13) obsadily konečné 3 místo.

            Po součtu výsledků všech kategorií se naše škola umístila na krásném 2. místě, za Slušovicemi. Toto umístění nám patří i v průběžné tabulce celé Podřevnické ligy.

            Všem sportovcům děkuji za dobrou reprezentaci školy a předvedené výkony.

            Nikola Kozumplíková

    • Přihlášení