V pátek 9. prosince odjížděly vítězné týmy školních kol do Trnavy, kde se zúčastnily dalšího turnaje Podřevnické ligy, tentokrát v ringu. První velkou změnou, se kterou se museli žáci vyrovnat, byla změna ve složení týmů.
Kdy oproti smíšeným týmům ze školního kola, musel v Trnavě soutěžit zvlášť tým složený z děvčat a zvlášť tým složení z chlapců.
Nejlépe se s tím vyrovnal tým mladších chlapců ve složení Josef Doležal, Adam Kolář, Šimon Strnad a Stanislav Žáček. Od prvního zápasu kluci ukazovali, že si do Trnavy přijeli pro vítězství. To se jim nakonec i povedlo, když v nejvyrovnanějším zápase porazili Slušovice 13:11 a zaslouženě vyhráli celý turnaj.
Podobně na tom byly i mladší dívky (Valentýna Bučková, Karolína Kuželová, Denisa Štelcová a Nela Štěpánová). Celý turnaj bez problémů porážely jeden tým za druhým (zápas s Kašavou 13:5, 13:3 se Želechovicemi a 14:4 s domácí Trnavou). Nevyšel jim pouze poslední zápas, ve kterém podlehly 11:13 Slušovicím a na turnaji tak obsadily krásné 2. místo.
Starší chlapci (František Chalupník, Lukáš Slovák, Tomáš Vykopal a Sebastian Žákovský) si zpočátku zvykali na nové složení týmu, což se projevilo i na výsledcích prvních dvou utkání. Nejdříve prohráli zápas se Slušovicemi (5:13) a následně remízovali s Kašavou (13:13). V dalších zápasech už nic nenechali náhodě a porazili jak Želechovice (13:3), tak i Trnavu (13:11). Chlapci obsadili konečné 3. místo.
Podobně na tom byly i starší dívky (Pekařová Anna, Pekařová Ema, Vičíková Anna, Žáčková Magdalena), které po 2 výhrách (s Trnavou 13:5 a Slušovice 14:2) a 2 porážkách (s Želechovicemi 9:13 a Kašavou 5:13) obsadily konečné 3 místo.
Po součtu výsledků všech kategorií se naše škola umístila na krásném 2. místě, za Slušovicemi. Toto umístění nám patří i v průběžné tabulce celé Podřevnické ligy.
Všem sportovcům děkuji za dobrou reprezentaci školy a předvedené výkony.
Nikola Kozumplíková