Podzim jsme si ve družince moc užili. Letní teploty nás lákaly hlavně k pobytu venku, kde jsme sportovali, soutěžili a hráli různé hry. Děti se také mohly radovat z nových herních prvků na školním hřišti. Ve družině tvořily z přírodnin, vlny a dalších materiálů. Fotografie jsou pořízeny z období do poloviny října, kdy byla povinnost nosit roušky pouze ve společných prostorách školy.
Lenka Černobilová
Novinky
ŠD ŠIKULOVÉ – ohlédnutí za podzimem
- 181
I v prosinci se dá jezdit na dopravním hřišti
- 33
Dne 9.12. 2020 žáci čtvrtých ročníků navštívili dopravní hřiště v Malenovicích. Děti si osvojily důležitá pravidla silničního provozu v roli cyklistů i chodců. Přestože je již začátek prosince, tak nám počasí přálo a místy vykouklo i sluníčko. Těšíme se na další společně prožité chvíle.
Monika BřezinováDopravní hřiště
Dneska je hezký den,
na dopravní hřiště pojedem.
Těšíme se všichni na to, až tam dojedem.
Hurá, hurá, hurá,
celá třída volá.
Už jsme tady, už jsme tu,
těšíme se na odvetu.
Už jezdíme na kolech,
baví nás to, jé, jé, jé.
Učíme se jezdit, je to sranda jé, jé, jé.
Sofie Pokorná a Eliška Krčmová
Mimořádné vánoční prázdniny 21. – 22. 12. 2020
Na základě nařízení vlády budou v pondělí a úterý 21. – 22. 12. 2020 mimořádné vánoční prázdniny. Nebude probíhat výuka, nebude v provozu školní družina ani školní jídelna.
Mgr. Lubomír Klátil, ředitel školy
4. B – Stále v pohybu
Mikuláš
- 33
Ani letos na naše děti ve škole Mikuláš nezapomněl. Snesl se po zlaté niti za školou na hřišti, a hned věděl, že letos do školy nesmí... Samozřejmě, že byl připraven. Prošel pod okny všech tříd prvního stupně a alespoň takto všechny pozdravil a zamával nám. Kolem školy ho provedla homogenní skupinka žáků z 9. A, které za tuto akci moc děkujeme.
Lenka Machálková
Změna výdeje obědů od 30. 11. 2020
1. Výdej obědů do jídlonosičů pro školní důchodce: od 10.50 do 11.00 hodin.
2. Výdej obědů ve školní jídelně pro vychovatelky: od 11.10 do11.15 hodin.
3. Výdej obědů ve školní jídelně pro žáky a zaměstnance školy: od 11.15 do 13.40 hodin.
4. Výdej obědů do jídlonosičů pro žáky s distanční výukou: od 13.20 do 13.40 hodin.
Organizace vyučování od pondělí 30.11.2020
Vážení rodiče, na základě usnesení Vlády ČR se od pondělí 30. 11,. 2020 mění způsob výuky v základních školách. V naší škole bude výuka na prvním stupni probíhat ve škole, na druhém stupni bude probíhat dle přiložené tabulky. Organizace bude rozdílná podle lichých a sudých týdnů. Vyučovat se bude podle platného rozvrhu. Provoz školní družiny už bude dle původních skupin do 15:45. Žáci, kteří budou ve škole se budou stravovat ve školní jídelně, žáci na distanční výuce si mohou odebrat v určený čas jídlo do jídlonosičů.
Zlatý Ámos 2020/2021
Nominujte svou oblíbenou učitelku nebo oblíbeného učitele.
Zkvalitnění vzdělávání ZŠ Štípa III
Na konci loňského školního roku 2019/2020 byla podána žádost o podporu v Operačním programu Výzkum, vývoj a vzdělávání, výzva č. 02_20_080 - Šablony III.
Žádost byla schválena a díky tomuto projektu bude od ledna 2021 pokračovat doučování pro žáky ohrožené školním neúspěchem. Žáci se také budou moci zapojit do činnosti čtenářského klubu a klubu zábavné logiky a deskových her. Ve vybraných třídách proběhne projektový den ve výuce.
Projekt Zkvalitnění vzdělávání ZŠ Štípa III (CZ.02.3.X/0.0/0.0/20_080/0018345) je spolufinancován Evropskou unií.
Mgr. Lubomír Klátil
Slavnost slabikáře – 1. třídy
- 89
Vánoční pošta
O naši tradiční vánoční poštu na naší škole se nenecháme ani letos ochudit. Ve škole na vás čekají velké poštovní schránky, na prvním stupni je to perníková chaloupka a na druhém sněhulák a kdokoliv ze školy může napsat krásný pohled, dopis pro kohokoliv. Můžeme za něco poděkovat, zavzpomínat a napsat si vše, co jsme si nestihli říct ve škole z důvodů karantény. Prvňáčci mohou něco pěkného namalovat, nebo požádat starší sourozence/rodiče/kamarády o spolupráci a napsat dopis společně. Nezapomeňte na dopis napsat pro koho je určen a ze které je třídy, abychom mohli dopisy správně roznést. Když jste teď ještě doma, můžete si dopisy připravit z klidu domova. Kdy a jak budou dopisy roznášeny, si dáme vědět poslední týden před Vánocemi. Vánoční pošta bude ukončena v pondělí 14. listopadu.
Pěkný adventní čas!
Lenka Machálková
Dotazník k distanční výuce
Odbor školství magistrátu města Zlína prosí zákonné zástupce o vyplnění krátkého dotazníku týkajícího se distanční výuky.
Dotazník je anonymní a naleznete jej v následujícím odkazu: https://bit.ly/36OtJUS
Děkujeme za spolupráci.
Tvoříme Zlín – hlasujte a rozhodněte o proměně veřejných prostor
Krmítko u školního jezírka – živě
Milí žáci, vážení rodiče,
na našich stránkách můžete znovu pozorovat online krmítko pro ptáky, které je instalováno u jezírka na zahradě. Letos se předpovídá větší zima, takže to bude jedna z mála možností, kde si mohou ptáci nalézt potravu. V loňském roce krmítko navštívila pestrá druhová paleta našich opeřenců, například koňadra, modřinka, babka, vrabec, dlask, hrdlička, strakapoud, žluna, kos a další. Letos je můžete pozorovat dokonce ve full HD kvalitě.
Pokud byste chtěli přispět krmením (kilo slunečnice vydrží teď jen na několik dní), můžete ho přinést do školy do kanceláře, nebo poslat po mladších sourozencích a kamarádech. Například neloupaná slunečnicová semínka, zbytky loupaných vlašských ořechů apod. Děkujeme!
Lubomír Klátil
Změna času výdeje obědů do jídlonosičů
Změna času výdeje obědů do jídlonosičů:
Výdej obědů do jídlonosičů pro školní důchodce: od 10.30 do 10.40 hodin.
Výdej obědů do jídlonosičů pro žáky školy s distanční výukou a jejich vyučující: od 10.45 do 11.15 hodin a od 12.45 di 13.00 hodin.
Změna času výdeje obědů pro žáky s distanční výukou, je z důvodu stravování žáků 1. a 2. tříd ve školní jídelně v době od 11.15 do 12.45 hodin.
Informace k provozu školy od 18. listopadu (1. a 2. ročníky)
Vážení rodiče, od 18. listopadu 2020 povoluje MŠMT osobní přítomnost žáků 1. a 2. ročníků ve škole. Pro tyto žáky se obnovuje prezenční výuka. Je zakázaný zpěv a sportovní činnost při vzdělávání. Pohyb žáků ve škole bude organizován tak, aby nedocházelo ke kontaktu mezi žáky z různých tříd. V provozu bude školní družina i školní jídelna. (Ve školní jídelně se mohou stravovat jen žáci, kteří se účastní prezenční výuky ve škole. Ostatní mají možnost brát si obědy do jídlonosičů u výdejního okénka.) Všichni žáci i zaměstnanci mají povinnost nosit roušky po celou dobu pobytu ve škole.
Lubomír Klátil, ředitel školy
Logická olympiáda – Krajské kolo
V průběhu měsíce září bylo možné se přihlásit do online soutěže Logická olympiáda. Letos tuto možnost využilo 37 žáků prvního i druhého stupně, kteří zároveň následující měsíc vyplnili kvalifikační test.
Do krajského kola postoupilo 50 nejlepších soutěžících z každé kategorie v rámci Zlínského kraje. V kategorii A (3. – 5. ročník ZŠ) nás budou reprezentovat Zuzana Uhrová (V.A) a Jakub Černošek (V.B). V kategorii B (2. stupeň ZŠ) se do krajského kola probojovali Jaromír Bobál (IX.B) a Veronika Štáková (VIII.B).
Krajské kolo, které se letos výjimečně uskuteční také online formou, proběhne již 6. listopadu. Děkuji všem zúčastněním za snahu a odvahu se přihlásit a krajským semifinalistům gratuluji k postupu!
Jarmila Vávra Ambrožová
Sběr pomerančové kůry
Milé děti, i když jsme doma a do školy nemůžeme, tak pomerančovou kůru sbírat a sušit můžeme. Uschovejte ji na teplém a suchém místě v krabičce, v papírové tašce a až se vrátíme do školy, tak ji donesete ke mně do kabinetu. Pomerančovou kůru si pak odveze firma Leros ze Strážnice a využívají ji do čajových směsí. Děkuji.
Lenka Machálková
TEAMS – návod na snadnější připojování k online hodině
Milí žáci, vážení rodiče, tento týden začali nově učitelé online hodiny plánovat do kalendáře aplikace Teams. Pokud si v aplikaci Teams spustíte kalendář, vidíte přehledně všechny online hodiny, které jsou pro vás naplánovány – už vám nic neunikne :-) Navíc se přímo v kalendáři můžete k hodině připojit. Postup je popsán v přiloženém obrázku. Pěkný den!
Tomáš Bobál, ICT koordinátor
MS TEAMS – video-návody pro žáky
Mobilní aplikace
Počítač – doporučený prohlížeč pro spuštění Teams: Google Chrome, Microsoft Edge