Novinky

Novinky

          • Nabídka konzultace sdílených IT specialistů zdarma

          • V rámci projektu MAP II v ORP Zlín nabízí Odbor školství Magistrátu města Zlína rodičům i školám možnost konzultace sdílených IT specialistů zdarma:

            Ing. Michal Heczko – kontakt 606 742 970

            Implementace a zaškolení balíku Microsoft 365 (Outlook, OneDrive, Teams, Forms, Stream, Sway a další)

            Využití MS Teams pro distanční výuku (tvorba týmů, správa výukových materiálů, online schůzky, odevzdávání úkolů a testy v MS Forms)

            Využití OneDrive pro správu a sdílení dokumentů

            Poradenství v oblasti HW a SW do výuky

            Další SW do výuky (Edmodo, Quizziz. Kahoot, Quizlet a další.)

          • Uzavření školy

          • Na základě OPATŘENÍ VLÁDY ČR se od středy 14. 10. 2020 uzavírají také základní školy a žáci přecházejí na distanční výuku.

            Zavírají se také školní družiny.

            Mgr. Lubomír Klátil

          • Exkurze čtvrtých tříd do Zoo Zlín

          • V rámci Týdne zdraví jsme společně navštívili zlínskou zoologickou zahradu. Nešli jsme zde však krátit čas a zahánět nudu, plnili jsme zde totiž úkoly, které souvisí s výukou. Nicméně i tak jsme si dopoledne v zoologické zahradě náležitě užili.

            Vojtěch Balusek a Monika Březinová

          • První chemické laborování – měření pH potravin

          • První říjnový týden jsme si výuku chemie zpestřili laboratorní prací. Měřili jsme pH potravin a produktů, které jsme si donesli z domova. Hodina nám velmi rychle utekla, dozvěděli jsme se nové poznatky a těšíme se na další takovou hodinu!

            Marcela Jurajdová

          • Moštování – 9. A

          • Dne 24. 9. se žáci 9. A rozhodli, že využijí letošní úrodu jablek a za vydatné pomoci pana ředitele se v odpoledním vyučování vrhli na moštování. Práce šla rychle od ruky, takže do hodiny byla naplněna várnice sladkým zlatavým mokem, na kterém si všichni zúčastnění pochutnali.

            Miroslava Sluštíková

          • Stravování – změna času dobíjení kreditu

          • Vážení rodiče, z technických důvodů měníme čas dobíjení kreditu: nově každou středu od 7.00 do 7.20 hodin a od 13.30 do 15.30 hodin. Děkujeme za pochopení.

            Andrea Pospíšilová, vedoucí školní jídelny

          • Workshop v Bezobaláči

          • Dne 15. 9. kdy byla odstavena dodávka elektrické energie pro Štípu a Kostelec, jsme vyrazili se školou do zlínského obchodu Bezobaláč. Tam na nás čekala paní, která nám pustila video o třídění odpadů ve Zlínském kraji. Dozvěděli jsme se například to, že na každém plastovém výrobku se nachází značka, která nám říká, zda jde tento výrobek recyklovat. Dále jsme zjistili, že se igelitové sáčky nebo většina kelímků od jogurtů nedají recyklovat. Také jsme si zkusili, jak nakupovat bez obalu.

            Jan Štěpán a VIII.B, foto Tereza Plášková

          • Štákovy paseky – 3. B

          • V úterý 15. 9. jsme se vydali lesem po červené turistické značce na Štákovy paseky. Cestou jsme našli spoustu pravých hříbků, poznávali listnaté i jehličnaté stromy. Všimli jsme si také velké borovice, která je z Kostelce i Štípy dobře viditelná. Na pasekách jsme posvačili a podívali se dalekohledem do okolí. Byla to příjemná vycházka.

            Alena Romanová a žáci 3. B

          • Pochodové cvičení s vycházkou na hrad Lukov – 4. ročník

          • Vypnutí elektřiny se nevyhýbá ani školám, a tak i my jsme byli 15. září bez proudu. Každá třída se s touto situací vypořádala po svém a třídy 4. A a 4 .B si udělaly zdravotní vycházku na hrad Lukov.  Až na hrad jsme sice nedošli, zastavili jsme se na skalách pod hradem, avšak to nám vůbec nevadí, protože i cesta je cíl!

            Vojtěch Balusek a Monika Březinová

          • Průkaz cyklisty s odročením

          • Loňský rok nepřál mladým cyklistům čtvrtých tříd, aby projevili své umění při jízdách a znalosti v testech nutných pro získání průkazu cyklisty. Museli chvilku počkat, ale „Kdo si počká, ten se dočká“. Blahopřejeme páťákům k získání jejich prvního „řidičáku“ :-)

            Markéta Mlčochová

          • Prohlídka Větrného mlýna ve Štípě – IX. A

          • Díky odstávce elektrického proudu v úterý 15. 9. jsme se s 9. A šli projít a prohlédnout Větrný mlýn ve Štípě. Dozvěděli jsme se, jak se dříve mlela mouka a jak vše ve mlýně fungovalo. Naposledy se mlelo v roce 1956 a mlýn je stále funkční. Po zajímavé prohlídce nemohlo chybět opékání špekáčků a na zpáteční cestě se nám poštěstilo najít bedly a suchohřiby.

            Lenka Machálková

    • Přihlášení