• Podstatná jména zvládneme!

• Určování mluvnických kategorií u podstatných jmen je náročné učivo. Žáci V. A se s tím ale vyrovnali velice dobře. Pracovali ve skupinkách, úkoly si mezi sebe museli rozdělit a v závěru záleželo na jejich spolupráci, zda úkol splní dobře. Vzájemně si nakonec zkontrolovali, jestli skupinka opravdu přiřadila správný tvar podstatného jména k danému pádu a číslu a jestli zvládnou určit jeho rod. Na závěr si ještě zopakovali skládání slov podle abecedy.

Žáci V. A a Pavlína Matějíčková

• IQ Play – 4. A

• I 4. A se vydala na výstavu IQ Play do Zlína a opravdu se potvrdilo, že "Kdo si hraje, nezlobí".

• IQ Play ve Zlíně – 6. B

• Ani třída 6. B si nenechala ujít tento festival stavebnic, her a  hlavolamů.  Hry vyžadovaly kreativnost, dobrou jemnou motoriku, představivost, ideální kombinování, taktiku, trochu štěstí a dodržování pravidel. Každý si našel to svoje a dvě hodiny utekly jako voda. A hodnocení ? Bylo to fajn a užili jsme si to!

Šárka Kasálková

• Dílna animace – 1. třídy

• V tomto týdnu se naši prvňáčci podívali do muzea ve Zlíně.  Díky skvělému programu získali představu, jak je složité vytvořit animovanou pohádku a nakonec si sami malou animaci vytvořili.

Pavlína Žáčková

• Druháčci jeli za kulturou

• Ve čtvrtek 18. 1. jsme za deštivého počasí vyrazili do Kongresového centra ve Zlíně. Těšili jsme se na výchovný koncert Filharmonie Bohuslava Martinů POHÁDKY Z ŘÍŠE PANÍ HUDBY – ROZHÁDANÝ ORCHESTR. Koncert jsme si opravdu skvěle užili!

Michaela Svobodová, Dominika Muchová a žáci 2. tříd

• Beseda s policistou – 8. třídy

• Ve dnech 16. a 17. ledna se žáci osmých tříd zúčastnili velmi zajímavé přednášky o návykových látkách, která navazovala na akci z loňského školního roku Revolution Train. Pan Mikulka, který celou besedu vedl, nám pustil film, který ukazoval realitu toho, co se může stát, když někdo propadne závislosti. My jsme v průběhu filmu ve skupinkách odpovídali na jednotlivé otázky.
            Moc jsme si to užili a něco nového jsme se dozvěděli, protože pan Mikulka mluvil velmi zajímavě.

Karolína Vránová a Klára Nováková, 8. A

• Zkoumání nerostů v devátých třídách

• Deváté třídy ukončili po vánočních prázdninách učivo, které se zabývalo nerosty. Proto přišel čas, aby si vyzkoušeli, jestli podle jejich fyzikálních a chemických vlastností poznají o jaký nerost se jedná. Žáci se rozdělili do skupin a každá skupinka dostala 5 nerostů, které začali zkoumat. Většinu nerostů se jim podařilo pojmenovat a při práci byli moc šikovní.

Eva Vlasatíková

• Zvířátka – ŠD Sovičky

• V minulých dnech jsme v družině společně malovali zimní krajinu se zvířátky. Děti to moc bavilo a můžete se podívat, jak se jim to podařilo. Do družiny jsme dostali stolní fotbal a děti od té doby pořád hrají. Naše holky z 3. třídy se učily vyšívat a háčkovat.

Petra Nedbalová

• Okresní kolo dějepisné olympiády

• V úterý 16. ledna jsme se vydali na okresní kolo dějepisné olympiády. Konalo se na Gymnáziu T.G.M ve Zlíně. V našem školním kole byli nejúspěšnějšími řešiteli Liduška Fojtíková z 8.A a Max Ondra z 9.B. V obrovské konkurenci celkem 42 žáků, a to včetně studentů víceletých gymnázií se Max umístil na krásném 16. místě a Liduška zazářila na druhém místě. Bude tedy pokračovat do krajského kola. Oběma úspěšným řešitelům velice gratulujeme a přejeme hodně sil do dalších bojů v olympiádách.

Lenka Machálková

• 3. B na Festivalu IQ Play ve Zlíně

• Kdo si hraje nezlobí! A my si rozhodně umíme užívat stolní hry. Vyzkoušeli jsme si spoustu her, lámali si hlavy hlavolamy a stavěli kuličkové dráhy nebo pokojíčky ze dřeva. Tento festival her nás opravdu bavil.

Žáci 3. B, Alena Romanová a Kateřina Černošková

• 4. A na kluzišti

• Dnes jsme s třídou 4. A využili krásného mrazivého počasí a navštívili jsme soukromé kluziště u Vavřičků. Užili jsme si krásné chvíle plné sportovních zimních radovánek a na závěr se občerstvili teplým čajem a domácími muffiny.

• Dopravní výchova – 4. třídy

• 9. ledna naši čtvrťáci pokračovali v kurzu mladého cyklisty. Tentokrát však žáci měli změnu, nejeli totiž na dopravní hřiště, jak bývá zvykem, ale část teoretické výuky absolvovali pod odborným dohledem přímo ve škole.

Vojtěch Balusek a třídní 4. tříd

• Biologická olympiáda – školní kolo (kategorie C a D)

• Pro žáky druhého stupně bylo i letos připraveno školní kolo Biologické olympiády. Soutěžící byli rozděleni do 2 kategorií, podle ročníku, který navštěvují. Kategorie C byla určená pro žáky osmých a devátých tříd a kategorie C zahrnovala žáky šestých a sedmých tříd. Soutěžilo se ve dvou disciplínách – poznávací test a všeobecný test na téma lužní lesy.

Všem zúčastněným děkujeme a výhercům gratulujeme k postupu do dalšího kola 😊.

Katerogie D (6. + 7. ročník)

1. místo: Nela Štěpánová (7. B)

2. místo: Eliška Kovaříková (6. A)

3. místo: Anna Langerová (7. A)

Kategorie C (8. + 9. ročník)

1. místo: Veronika Ponížilová (9. A)

2. místo: Tomáš Vykopal (9. B)

3. místo: Magda Žáčková; Lukáš Slovák (9. B)

4. místo: Ludmila Fojtíková (8. A)

Marcela Jurajdová, Eva Vlasatíková

• Akce ekosemináře

• S nadcházejícím zimním počasím je nutno pomoci, kde je potřeba, a proto se žáci v hodině ekologického semináře vypravili přilepšit živočichům, kteří žijí v lese.

Vojtěch Balusek a žáci