Novinky

Novinky

          • 75 let naší školy, video a fotogalerie ze sobotního dne otevřených dveří

          • Vážení rodiče a příznivci školy, děkujeme všem, kteří se podíleli na organizaci oslav 75. výročí školy ať přípravou, účastí nebo finanční pomocí. Věříme, že nám fotografie a video připomenou příjemnou atmosféru těchto oslav.

            Vedení školy

            Video: Tomáš Bobál
            Foto: Pavlína Žáčková

          • Návštěva profesionálního kuchaře Zbyňka Diatky

          • V úterý 26. 5. 2026 jsme měli možnost přivítat u nás ve školní jídelně profesionálního kuchaře z firmy Podravka, pana Zbyňka Diatku. Již více než deset let navštěvuje školní jídelny, kde prezentuje výrobky firmy Podravka a recepty, které z nich lze připravit.

            Pan Diatka se rovněž zabývá osvětou v oblasti zdravé výživy a dokazuje, že i ze surovin, které nejsou u strávníků příliš oblíbené nebo jsou málo známé, lze připravit zdravé a chutné jídlo.
            V naší jídelně se k obědu pod vedením šéfkuchaře  připravovalo a servírovalo následující menu:

            Cizrnovo-brokolicová krémová polévka 
            Paella s kuřecím masem
            Čokořezy s višňovým přelivem 

            Po celý den panovala ve školní kuchyni příjemná pracovní atmosféra a my byly šéfkuchaři plně k ruce. Během společné činnosti jsme načerpaly množství užitečných kulinářských rad a získaly i nové zajímavé recepty. Ty budeme do jídelníčku samozřejmě zařazovat i nadále.

            Děti si jeho návštěvu velmi užily. Chválily nejen připravené pokrmy, ale se zájmem si prohlížely i jeho velkou kuchařskou čepici, která vzbudila jejich pozornost a obdiv.
            Děkujeme za cennou zkušenost!

            Hana Divilková vedoucí ŠJ

          • Dopisování – 2. třídy

          • Během celého školního roku se naši druháci zapojili do milé aktivity – dopisovali si s vrstevníky z Brna. Každý žák si vylosoval svého kamaráda z brněnské školy a postupně si vyměňovali dopisy plné zajímavostí ze svého života.

            Děti o sobě navzájem napsaly spoustu informací – co mají rády, co je baví nebo jak tráví volný čas. Někteří přidali i své fotografie nebo fotky svých domácích mazlíčků. Velkou radost pak udělaly i malé dárečky, které se vešly do obálek a putovaly mezi kamarády.

            Celé dopisování vyvrcholilo koncem dubna, kdy k nám do Štípy přijely děti z Brna na společné setkání. Prohlédly si naši školu a poté jsme se všichni vydali na výlet do Zoo Zlín, kde jsme strávili krásný den plný zážitků.

            Těší nás, že vznikla nová přátelství, která třeba vydrží ještě dlouho.

            Třídní učitelky 2. tříd

          • Škola v přírodě – 2. třídy

          • Začátkem května vyrazili naši druháci na školu v přírodě do Vizovic – a rozhodně to nebyl jen tak obyčejný pobyt. Děti se totiž proměnily v malé indiány a celý program se nesl v dobrodružném duchu.

            Čekala je spousta indiánských úkolů, při kterých musely ukázat nejen šikovnost, ale hlavně schopnost spolupracovat. A to se jim dařilo skvěle! Děti se během pobytu víc poznaly, pomáhaly si a utužily vztahy ve třídách.

            Nechyběl ani turistický výlet na Janův hrad, který byl zaslouženě zakončený opékáním špekáčků. A protože odvahy mají naši druháci na rozdávání, někteří z nich se vydali i na stezku odvahy.

            Celý pobyt si děti moc užily a odvezly si spoustu zážitků, na které budou ještě dlouho vzpomínat.

            Třídní učitelky 2. tříd

          • Setkání školních parlamentů 2026

          • Ve středu 13. května vyslala naše škola dva zástupce žákovského parlamentu na setkání školních parlamentů. Na tomto setkání se sešli zástupci všech základních škol ze Zlína. Naši školu zastupovali Antonie Fojtíková a Marek Plášek. Na tomto setkání jednotlivý zástupci prezentovali projekty svých parlamentů na zlepšení školy. Náš parlament si odhlasoval nákup vybavení do školní knihovny. Naši zástupci si připravili pěknou prezentaci a náš projekt hrdě obhájili. Moc děkujeme!

            Žákovský parlament

          • Turnaj v Brannballu v Trnavě

          • V Trnavě se uskutečnil turnaj v Brannballu, kterého se zúčastnilo celkem pět škol. Do soutěže nastoupili chlapci i dívky z druhého stupně základních škol a celé klání se neslo v přátelském, ale zároveň velmi soutěžním duchu.
            Naši žáci předvedli skvělé výkony po celou dobu turnaje. Díky výborné spolupráci, nasazení a bojovnosti se nám podařilo projít celým turnajem bez jediné prohry. Každý zápas byl odrazem týmového ducha a odhodlání podat co nejlepší výkon.

            Jan Krhůtek

          • Burešov – Den matek – 3. A

          • Dnes jsme s žáky 3. A naposledy v tomto školním roce navštívili babičky a dědečky na Burešově. Pro babičky a dědečky jsme si připravili písničku s tanečkem a tentokrát jsme společně vyráběli krásné letní obrázky. Každého klienta děti obdarovaly kytičkou s vlastní fotografií, aby na nás během letních prázdnin nezapomněli. A my už se teď těšíme na další návštěvu, která proběhne na podzim :)

            Monika Březinová a žáci 3. A

          • Jaro ve družince Lvíčci

          • I na jaře si v naší družince užíváme venku, hrajeme si, tvoříme a dovádíme. Těšíme se konečně ze sluníčka a teplejšího počasí.

            Jana Kašpárková s dětmi

          • Sběr pomerančové kůry za školní rok 2025/2026

          • Sběr pomerančové kůry byl pro tento školní rok ukončen. V příštím školním roce samozřejmě budeme pokračovat.

            Podařilo se nám nasbírat 82 kg kůry a do SRPŠ putuje 2 627 Kč. Moc všechny chválím, protože jsme dostali ještě plusový bonus v podobě 10 % navíc za čistou a vzorně nasušenou kůru.

            Vítězové ve sběru budou odměněni na slavnostním zakončení školního roku.

            Lenka Machálková

          • Masterclass kvíz

          • V pondělí 11. 5. 2026 jsme se se dvěma týmy deváťáků zúčastnili prvního ročníku Masterclass kvízu, který pořádala Střední škola Baltaci. Kvíz byl složen z různých okruhů napříč obory. Na kvízu se představilo 30 týmů ze škol ze Zlína i blízkého okolí. Ani jeden náš tým se bohužel neumístil na stupních vítězů. Každopádně můžeme pogratulovat týmu Vyštípanci ve složení Nela Štěpánová, Jan Boháč, Adam Kolář, Marek Plášek a Damián Trunkát ke krásnému 4.–5. místu.

            Renata Světlíková

          • Eko-olympiáda – 16. ročník

          • V uplynulých dnech se na naší škole mimo jiné také uskutečnila Eko-olympiáda, která prověřila znalosti žáků v oblasti ekologie, ochrany životního prostředí, udržitelného způsobu života a samozřejmě také biologie. Naší Eko-olympiády se zúčastnili žáci ze škol z blízkého i širšího okolí, kteří řešili jednak testové úlohy, jednak měli za úkol poznávání rostlin a živočichů a také je čekala praktická ukázka exponátů a zajímavostí s výkladem pracovníků ZOO Zlín. Celá akce probíhala v příjemné atmosféře a nechyběla zdravá soutěživost ani nadšení všech zúčastněných. Všichni soutěžící byli na závěr oceněni diplomy a nejlepší účastníci dokonce hodnotnými cenami. 

            Děkujeme všem soutěžícím i organizátorům za skvěle připravenou akci a věříme, že podobné projekty pomáhají vést studenty k větší odpovědnosti vůči životnímu prostředí. 

            Vojtěch Balusek a Eva Vlasatíková 

            Foto: Vojtěch Javora – moc děkujeme!

          • Výlet na Větřák – 4. B

          • 6. května 2026 byli žáci 4. B na vycházce, během které navštívili místní větrný mlýn. Díky ochotě majitele, pana Procházky, si prohlédli i vnitřní prostory mlýna a poslechli zajímavý odborný výklad. Cestu zpět jsme šli lesem, zastavili jsme se na lesním hřišti a i přes současné sucho se nám podařilo trochu se zablátit. Velkým zážitkem bylo setkání s mlokem skvrnitým, kterého jsme cestou zahlédli. Do školy jsme se vrátili sice trochu unavení, ale spokojení a plní nových zážitků.

            Renata Hubáčková

          • Únik z Mont Blancu – 4. třídy

          • Dne 5. 5. 2026 se žáci 4. ročníku zúčastnili dobrodružné únikové hry „Únik z Mont Blancu“, která proběhla v areálu školy. Během akce si vyzkoušeli, jak správně vybrat horskou výbavu, orientovat se podle mapy, spolupracovat v týmu a bezpečně zdolat i sestoupit z nejvyšší hory Evropy. Všichni, kteří hru úspěšně zvládli, obdrželi na závěr diplom. Celá akce se velmi vydařila a děti si ji naplno užily.

            Renata Hubáčková, Klára Mikulčíková a Lenka Březinová

          • Za Modroočkem do zlínského muzea – 1. třídy

          • Děti z prvních tříd navštívily výstavu „Kocourek Modroočko a jeho filmoví kamarádi“ v Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně. Prohlédly si originální loutky i postavy z pohádek, měly možnost podívat se, jak se animované pohádky v průběhu let měnily, a mohly si dokonce vyzkoušet práci animátora.

            Pavlína Žáčková

          • Čarodějnice ve 3. AB

          • Čarodějné učení ve 3. ročníku jsme si dosyta užili i dopoledne: prošli jsme stezkou s lektvary a doplňováním i/y, počítáním příkladů v kotlíku, mícháním lektvarů a četli jsme si o čarodějnicích. Celý den byl kouzelný. Maminkám děkujeme za přinesené dobrůtky.

            Veronika Minaříková a Monika Březinová

    • Přihlášení