Novinky

Novinky

          • Změna výdeje obědů v posledním týdnu školního roku

          • Vážení rodiče a žáci, od úterý 23. 6. 2026 bude z důvodu zkráceného vyučování výdej obědů ve školní jídelně pro žáky i zaměstnance školy do 13:00 hodin. V pátek 26. 6. 2026 bude výdej obědů probíhat do 10:00 hodin.

            Děkujeme za pochopení a přejeme Vám krásné, slunečné a pohodové letní prázdniny plné odpočinku a hezkých zážitků.

            Kolektiv školní jídelny

          • Výšlap na Vrzavky

          • Pátek 19. 6. strávili žáci 8. A na valašských kopcích mezi obcí Držková a Kašava. Sbalili pohorky, narazili klobouk do čela a vyrazili na Vrzavé skály (vrch Sýkornice), kde si pod skalním převisem opekli špekáčky, marshmallow a jiné dobroty na otevřeném ohni. Pokochali jsme se také výhledem na široké okolí ze startovacího bodu pro paragliding a našli nového třídního maskota – ještěrku Rudolfa. Závěr dne patřil horkým malinám a jiným dobrotám v Cukrárně u Šarmanů jakožto sladké tečce za tímto příjemným dnem.

            Pavel Hanulík

          • Najdi svůj klíč k budoucnosti

          • Ve čtvrtek 18. 6. se žáci osmých tříd zúčastnili programu Najdi svůj klíč k budoucnosti, a to v areálu Čiperovy vily ve Zlíně.  Tato akce byla pojata formou únikové hry, kdy se žáci rozdělili do skupinek a postupně navštěvovali stanoviště, na kterých získávali indicie k vyluštění finálního klíče. Tato stanoviště organizovali absolventi středních škol řemeslného zaměření, a tak se naši žáci zábavnou formou seznámili s náplní těchto škol, což mohou využít při volbě své střední školy, potažmo svého budoucího povolání.

            Pavel Hanulík

          • Spartan Race v Želechovicích

          • Včera se v Želechovicích konal netradiční závod Spartan Race, kterého jsme se zúčastnili především s cílem užít si společný čas, vyzkoušet něco nového a překonat sami sebe. Trať nabídla pestrou kombinaci běhu v terénu a zajímavých překážek, které prověřily naši sílu a vytrvalost.

            Po celou dobu panovala skvělá atmosféra. Navzájem jsme se podporovali a motivovali, což nám pomohlo zvládnout i těžší části závodu. Velkým přínosem bylo i to, že si každý mohl vyzkoušet něco netradičního, co běžně nezažije v hodinách tělesné výchovy ani ve volném čase.

            Nakonec jsme si odvezli krásné 4. místo. Tento výsledek bereme jako příjemný bonus k celkovému zážitku, který byl pro nás tím nejdůležitějším.

            Jan Krhůtek

          • ŠD Domeček a Lvíčci na zmrzlině

          • V pátek 19. 6. 2026 děti ze družin Lvíčci a Domeček vyrazily na zmrzlinu. Sladká tečka na konec týdne, která nám všem pomohla zvládnout parný den. Procházku jsme si všichni užili a na zmrzlině si pochutnali. Společně vám přejeme krásné léto plné zážitků a pohody. Těšíme se na vás zase v září.

            Paní vychovatelky Štěpánová a Kašpárková

          • ŠD Domeček – od března až do června

          • Uplynuly další měsíce a rázem je tady konec školního roku. Stihli jsme ve družině přivítat jaro, hledat velikonoční vajíčka, oslavit čarodějnice a mnoho dalšího. Také jsme společně hráli mnoho her a užívali si slunného počasí. Teď už se jen těšíme na prázdniny a také na to, až se v září zase setkáme.

            Michaela Štěpánová a děti z ŠD Domeček

          • Výlet do Brna – 6. B

          • V úterý 16. 6. jsme se vydali prozkoumat Brno, které většina z nás zná pouze z dálnice nebo nákupního centra. Proto jsme se prošli historickým centrem města s průvodcem a zjistili jsme spoustu zajímavých informací. Třeba to, že ve Svratce žil kdysi drak, svůj koncert zde měl W. A. Mozart, proč se v Brně zvoní poledne už v 11 hodin nebo co vám může provést kameník, když mu nezaplatíte za odvedenou práci.

            S vypětím všech sil jsme ještě vystoupali na věže chrámu na Petrově, pokochali se pohledem na Brno z výšky a zblízka si prohlédli kostelní zvony (ještěže poledne zvoní v 11 😊). Na závěr nechyběla návštěva obchodního centra a pak už jen dobrodružná (dvakrát jsme přesedali) cesta vlakem zpět domů.

            Viola Altová Orlíková

          • Ohlédnutí za kroužkem háčkování

          • Letošní školní rok byl na naší škole plný tvoření, klubíček a skvělé nálady. Poprvé u nás totiž otevřel své brány kroužek háčkování a musíme s radostí říct, že všem šikovným tvořitelům se neskutečně dařilo!

            Začínali jsme od úplných základů, ale brzy jsme zvládli krátký, polodlouhý i dlouhý sloupek. Naučili jsme se měnit barvy příze, pracovat s různými materiály, a dokonce už umíme sami číst z návodů.

            Všechny nás to moc bavilo a každá lekce utekla jako voda. Protože měl kroužek tak velký úspěch, budeme v háčkování určitě pokračovat i v příštím školním roce!

            Všem dětem děkujeme za skvělý rok a po prázdninách se těšíme na viděnou.

            Dominika Muchová, Kateřina Černošková

          • Mazlíčci ve 3. B

          • V posledním školním týdnu – v pondělí – jsme si ve třídě 3. B užili netradiční den – mohli jsme si totiž přinést své domácí mazlíčky. Ve třídě se tak objevili křečci, morčátka, králíček, želvička i pejsek.

            Děti si zvířátka navzájem představily, povídaly si o tom, jak se o ně starají, a měly možnost si je také pohladit a pohrát si s nimi. Celé dopoledne se neslo v radostné atmosféře, děti si společně dováděly s chlupáči a užívaly si přítomnost svých zvířecích kamarádů.

            Mazlíčkový den se nám moc líbil a všichni jsme si ho skvěle užili.

            Veronika Minaříková

          • Jaro a léto ve ŠD Rybičky

          • Jarní a letní měsíce jsme si v naší družině užívali především venku. Hledali jsme na zahradě velikonoční vajíčka, tvořili, kreslili, vyráběli. Prošli čarodějnickou stezku s úkoly, tancovali, cvičili, zpívali a na školní zahradě hráli bezva hry. Přeji Vám spolu s dětmi krásné letní prázdniny.

            Petra Kráčmarová

          • Výlet na hrad Bouzov a do Javoříčských jeskyní

          • 17. 6. 2026 se žáci VII. A a VII. B vydali prozkoumat hrad Bouzov, nejkrásnější hrad na Moravě, a Javoříčské jeskyně, proslulé svou největší krápníkovou výzdobou. Obě místa poskytla v těchto horkých dnech příjemný chládek. Děti si všechno se zájmem prohlédly.  Občerstvení a drobné dárky si všichni mohli koupit při zastávce v Olomouci.
            Výlet skvěle naplánoval a zajistil pan učitel P. Skácel.

            Pavlína Matějíčková

          • Projekt Mimina 2026

          • I v letošním školním roce se žáci osmého ročníku dočkali projektu Mimina. Děvčata měla besedu s paní doktorkou Chaloupkovou, společně si vyzkoušeli šátkování s paní Puype a na závěr si vyslechli a diskutovali s panem doktorem Havelkou.

            Na nástěnku do kmenových tříd si žáci spolu s třídními učiteli dali fotky, když byli miminka.

            Paní kuchařky nám uvařily na oběd jáhlovou kaši a navštívil nás František Balusek.

            Běžná výuka se také přizpůsobila danému tématu.

            Všem děkuji za zapojení do tohoto projektu.

            Lenka Machálková

          • Jaro ve ŠD Sovičky

          • Poslední ohlédnutí do družinky Soviček než budou prázdniny.
            Přejeme Vám s dětmi krásné léto.

            Petra Nedbalová

          • Návštěva předškoláků ve škole

          • Dnes naši školu navštívili předškoláci, pro které si žáci 2. ročníku připravili zábavné sportovní dopoledne plné pohybu a her. Malí návštěvníci si vyzkoušeli několik sportovních disciplín a na jednotlivých stanovištích sbírali razítka za splněné úkoly. Druháci jim ochotně pomáhali, povzbuzovali je a provázeli je celým programem. Za svou snahu a šikovnost získali všichni předškoláci na závěr zaslouženou odměnu. Dopoledne se neslo v přátelské atmosféře a věříme, že si ho užili jak předškoláci, tak naši druháci.

            Dominika Muchová, Kristýna Smoleňáková a Michaela Svobodová

          • Preventivní beseda o první pomoci 

          • Žáci pátého ročníku se v rámci preventivní aktivity zúčastnili besedy s Bc. Evou Krampotovou, DiS., která mimo jiné působí také jako dobrovolnice Českého červeného kříže. Během besedy se žáci seznámili se základy první pomoci. Dozvěděli se, jak má správně probíhat telefonický hovor s operátorem na tísňové lince 155, a vyzkoušeli si také masáž srdce na přinesených modelech. Právě praktický nácvik resuscitace je zaujal nejvíce. 
            Děkujeme za poutavou a přínosnou besedu. 

            žáci V. A a V. B 

          • Výlet do Brna – 6. A

          • Ve čtvrtek 18. června vyrazila třída 6. A na školní výlet do Brna. Cesta začala brzy ráno na vlakovém nádraží ve Zlíně. Z brněnského hlavního nádraží žáci došli do zábavního vědeckého parku VIDA! příjemnou procházkou po cyklostezce podél řeky Svratky.

            V science centru si děti nejprve samostatně vyzkoušely desítky interaktivních stanovišť a experimentů. Poté je čekal společný výukový program Cesta do nitra Země, kde hravou formou prozkoumaly vrstvy naší planety.

            Na závěr dne se šestáci přesunuli tramvají do nákupního centra Vaňkovka na zasloužený rozchod a občerstvení. Výlet plný zážitků a nových poznatků zakončili společným návratem domů vlakem.

            Eva Vlasatíková

          • Naše škola převzala v Senátu diplom za obhájení titulu Ekoškola

          • S velkou radostí a hrdostí oznamujeme, že naše škola opět obhájila mezinárodní titul Ekoškola, a to již po sedmé v řadě. Slavnostní předání diplomů se uskutečnilo v reprezentativních prostorách Senátu Parlamentu České republiky v Praze, kde naši školu zastupovali žáci a pedagogové z ekotýmu školy. Obhájení titulu je potvrzením dlouhodobé a systematické práce, kterou na naší škole věnujeme ochraně životního prostředí, udržitelnému rozvoji a ekologické výchově. Program Ekoškola není pro nás jen jednorázovým projektem, ale přirozenou součástí života školy. Letošní ocenění je pro nás o to významnější, že se programu Ekoškola věnujeme již 20 let. Za dvě desetiletí se do nejrůznějších aktivit zapojily stovky žáků, učitelů i dalších zaměstnanců školy. Společně jsme realizovali řadu projektů zaměřených například na třídění odpadu, úspory energií a vody, péči o školní prostředí, podporu biodiverzity nebo odpovědnou spotřebu.

            Děkujeme všem žákům, pedagogům, zaměstnancům školy i rodičům, kteří se na aktivitách programu Ekoškola podílejí. Právě jejich nadšení, nápady a ochota přispívat ke zlepšování našeho okolí stojí za tímto mimořádným úspěchem.

            Ekotým

          • Jaro a léto ve školní družině Lvíčci

          • Užíváme si poslední měsíce letošního školního roku. Společné chvíle trávíme hrou, tvořením i odpočinkem a už nedočkavě vyhlížíme prázdniny.

            Jana Kašpárková s dětmi

          • Stříbrný věnec – plavecká soutěž

          • Dne 11. 6. 2026 se žáci třetích tříd zúčastnili plavecké soutěže Stříbrný věnec. Velkého úspěchu dosáhl Jakub Krhůtek ze 3. B, který získal zlatou medaili v plaveckém stylu znak, Vít Miškar ze 3. B, který získal zlatou medaili v plaveckém stylu prsa a Elena Markytánová ze 3. A, která získala stříbrnou medaili v plaveckým stylu kraul.

            Štafeta žaček ve složení Anna Slováková, Kristýna Kopačková, Elena Markytánová získala stříbrnou medaili.

            Štafeta žáků ve složení Jakub Krhůtek, Vít Miškar a David Mašláň získala zlatou medaili.

            Třída 3. B získala druhé místo v kategorii soutěže o nejlepší třídu zlínských škol.

            Děkujeme žákům za výbornou reprezentaci školy.

            Kateřina Černošková a Renata Vařáková

          • Na prahu mužnosti

          • I chlapci ze šestého ročníku se dočkali besedy o dospívání. Probrat s nimi toto náročné období a sdělit spoustu nových informací přijela paní Javůrková, které tímto moc děkujeme.

            Lenka Machálková

    • Přihlášení