Novinky

Novinky

          • Setkání školních parlamentů 2026

          • Ve středu 13. května vyslala naše škola dva zástupce žákovského parlamentu na setkání školních parlamentů. Na tomto setkání se sešli zástupci všech základních škol ze Zlína. Naši školu zastupovali Antonie Fojtíková a Marek Plášek. Na tomto setkání jednotlivý zástupci prezentovali projekty svých parlamentů na zlepšení školy. Náš parlament si odhlasoval nákup vybavení do školní knihovny. Naši zástupci si připravili pěknou prezentaci a náš projekt hrdě obhájili. Moc děkujeme!

            Žákovský parlament

          • Turnaj v Brannballu v Trnavě

          • V Trnavě se uskutečnil turnaj v Brannballu, kterého se zúčastnilo celkem pět škol. Do soutěže nastoupili chlapci i dívky z druhého stupně základních škol a celé klání se neslo v přátelském, ale zároveň velmi soutěžním duchu.
            Naši žáci předvedli skvělé výkony po celou dobu turnaje. Díky výborné spolupráci, nasazení a bojovnosti se nám podařilo projít celým turnajem bez jediné prohry. Každý zápas byl odrazem týmového ducha a odhodlání podat co nejlepší výkon.

            Jan Krhůtek

          • Burešov – Den matek – 3. A

          • Dnes jsme s žáky 3. A naposledy v tomto školním roce navštívili babičky a dědečky na Burešově. Pro babičky a dědečky jsme si připravili písničku s tanečkem a tentokrát jsme společně vyráběli krásné letní obrázky. Každého klienta děti obdarovaly kytičkou s vlastní fotografií, aby na nás během letních prázdnin nezapomněli. A my už se teď těšíme na další návštěvu, která proběhne na podzim :)

            Monika Březinová a žáci 3. A

          • Jaro ve družince Lvíčci

          • I na jaře si v naší družince užíváme venku, hrajeme si, tvoříme a dovádíme. Těšíme se konečně ze sluníčka a teplejšího počasí.

            Jana Kašpárková s dětmi

          • Sběr pomerančové kůry za školní rok 2025/2026

          • Sběr pomerančové kůry byl pro tento školní rok ukončen. V příštím školním roce samozřejmě budeme pokračovat.

            Podařilo se nám nasbírat 82 kg kůry a do SRPŠ putuje 2 627 Kč. Moc všechny chválím, protože jsme dostali ještě plusový bonus v podobě 10 % navíc za čistou a vzorně nasušenou kůru.

            Vítězové ve sběru budou odměněni na slavnostním zakončení školního roku.

            Lenka Machálková

          • Masterclass kvíz

          • V pondělí 11. 5. 2026 jsme se se dvěma týmy deváťáků zúčastnili prvního ročníku Masterclass kvízu, který pořádala Střední škola Baltaci. Kvíz byl složen z různých okruhů napříč obory. Na kvízu se představilo 30 týmů ze škol ze Zlína i blízkého okolí. Ani jeden náš tým se bohužel neumístil na stupních vítězů. Každopádně můžeme pogratulovat týmu Vyštípanci ve složení Nela Štěpánová, Jan Boháč, Adam Kolář, Marek Plášek a Damián Trunkát ke krásnému 4.–5. místu.

            Renata Světlíková

          • Eko-olympiáda – 16. ročník

          • V uplynulých dnech se na naší škole mimo jiné také uskutečnila Eko-olympiáda, která prověřila znalosti žáků v oblasti ekologie, ochrany životního prostředí, udržitelného způsobu života a samozřejmě také biologie. Naší Eko-olympiády se zúčastnili žáci ze škol z blízkého i širšího okolí, kteří řešili jednak testové úlohy, jednak měli za úkol poznávání rostlin a živočichů a také je čekala praktická ukázka exponátů a zajímavostí s výkladem pracovníků ZOO Zlín. Celá akce probíhala v příjemné atmosféře a nechyběla zdravá soutěživost ani nadšení všech zúčastněných. Všichni soutěžící byli na závěr oceněni diplomy a nejlepší účastníci dokonce hodnotnými cenami. 

            Děkujeme všem soutěžícím i organizátorům za skvěle připravenou akci a věříme, že podobné projekty pomáhají vést studenty k větší odpovědnosti vůči životnímu prostředí. 

            Vojtěch Balusek a Eva Vlasatíková 

            Foto: Vojtěch Javora – moc děkujeme!

          • Výlet na Větřák – 4. B

          • 6. května 2026 byli žáci 4. B na vycházce, během které navštívili místní větrný mlýn. Díky ochotě majitele, pana Procházky, si prohlédli i vnitřní prostory mlýna a poslechli zajímavý odborný výklad. Cestu zpět jsme šli lesem, zastavili jsme se na lesním hřišti a i přes současné sucho se nám podařilo trochu se zablátit. Velkým zážitkem bylo setkání s mlokem skvrnitým, kterého jsme cestou zahlédli. Do školy jsme se vrátili sice trochu unavení, ale spokojení a plní nových zážitků.

            Renata Hubáčková

          • Únik z Mont Blancu – 4. třídy

          • Dne 5. 5. 2026 se žáci 4. ročníku zúčastnili dobrodružné únikové hry „Únik z Mont Blancu“, která proběhla v areálu školy. Během akce si vyzkoušeli, jak správně vybrat horskou výbavu, orientovat se podle mapy, spolupracovat v týmu a bezpečně zdolat i sestoupit z nejvyšší hory Evropy. Všichni, kteří hru úspěšně zvládli, obdrželi na závěr diplom. Celá akce se velmi vydařila a děti si ji naplno užily.

            Renata Hubáčková, Klára Mikulčíková a Lenka Březinová

          • Za Modroočkem do zlínského muzea – 1. třídy

          • Děti z prvních tříd navštívily výstavu „Kocourek Modroočko a jeho filmoví kamarádi“ v Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně. Prohlédly si originální loutky i postavy z pohádek, měly možnost podívat se, jak se animované pohádky v průběhu let měnily, a mohly si dokonce vyzkoušet práci animátora.

            Pavlína Žáčková

          • Čarodějnice ve 3. AB

          • Čarodějné učení ve 3. ročníku jsme si dosyta užili i dopoledne: prošli jsme stezkou s lektvary a doplňováním i/y, počítáním příkladů v kotlíku, mícháním lektvarů a četli jsme si o čarodějnicích. Celý den byl kouzelný. Maminkám děkujeme za přinesené dobrůtky.

            Veronika Minaříková a Monika Březinová

          • Všechno nejlepší – hodně živá 75 vyfocená z dronu😊

          •  

            Naše škola slaví 75 let. Na její památku jsme se dnes všichni sešli na zahradě a společnými silami vytvořili obrysy čísel 7 a 5. Byla to parádní týmová práce. Za zvěčnění mnohokrát děkujeme našemu bývalému studentovi Míšovi Pekařovi. A naší škole přejeme dalších úspěšných 75 let. Děkujeme.

            Lenka Machálková

          • 11. ročník Pálení čarodějnic – poděkování a fotogalerie

          • Ve čtvrtek 30. 4. 2026 se uskutečnil 11. ročník Pálení čarodějnic. Počasí nám i letos přálo, vzduchem se linula příjemná vůně sladkých i slaných dobrot a veselý smích doprovázel všechny děti, které se zapojily do soutěžního kolečka po stanovištích, které si pro ně na školní zahradě nachystali jejich učitelé za doprovodu deváťáků a osmáků. Svou střeleckou zdatnost si pak děti mohly vyzkoušet na stanovišti kosteleckých lukostřelců. Pozadu nezaostávalo ani dění na pódiu před školou, které uváděla moderátorská dvojice Vojtěch Balusek a Kristýna Danielisová. Na našich prknech vystoupily nejen šikovné děti naší školy, ale také fryštácké mažoretky, silák Železný Zekon, orientální tanečnice Anifé a lukostřelci z 3D Teamu Řáholec. Po slavnostním zapálení vatry s čarodějnicí na vrcholku rozproudil večerní atmosféru zlínský zpěvák Jura Sousedík. Závěrečnou tečkou byla ohňová show v podání skupiny Boca Fuego, která nás všechny opět ohromila. Velký dík proto patří nejen všem pořadatelům, ale také šikovným dětem, které nám všem předvedly, co se v nich skrývá. A také srdečně děkujeme všem, kteří přišli mezi nás a vytvořili tak neopakovatelnou atmosféru!

            Pavel Hanulík
            Fotografie: Michal Pekař – moc děkujeme!

          • Úspěšné zakončení plaveckého výcviku 3. A

          • Žáci 3. A úspěšně dokončili plavecký výcvik a všichni si zaslouženě z plavání odnášeli mokrá vysvědčení :) Celý výcvik byl zakončen plaveckými závody, při kterých si děti fandily a vše probíhalo v báječné sportovní atmosféře. Na úplný závěr se děti rozloučily se svými trenéry hlasitým pokřikem.

            Monika Březinová

    • Přihlášení