• Výtvarná soutěž Suchej únor

• Žáci z obou devátých tříd se v lednu zapojili do výtvarné soutěže Suchej únor, kterou vyhlásila společnost Suchej únor za podpory Policie ČR. Podpořili zdravotně-osvětovou kampaň Suchej únor 2024 a ve svých pracích se zaměřili na škodlivost nadměrného užívání alkoholu, na problémy, které pití alkoholu přináší, a na možnosti prevence. Na začátku ledna v hodinách výtvarné výchovy prodiskutovali možnosti výtvarného zpracování, společně vymysleli několik nápadů a potom se pustili do jejich realizace. Někteří se rozhodli pracovat sami, jiní dali přednost práci ve dvojici nebo ve skupině. Sami si vybrali způsob zpracování, výtvarné techniky i materiály. Zúročili dovednosti získané v hodinách výtvarné výchovy, sami si vše připravili a realizovali. Uměli se na práci dohodnout, diskutovali o ní a všichni se nějakým způsobem zapojili do realizace. Vytvořili 26 výtvarných prací a 3 psané – báseň, povídku a pohádku doplněnou obrázky. Dokázali, že i takové, pro ně těžké téma, zvládnou na jedničku s hvězdičkou!

Děkujeme paní učitelce Chmelové a Vlasatíkové za vstřícnost při dokončování úkolů, paní učitelce Matějíčkové za jazykové korektury a panu učiteli Bobálovi za velkou pomoc s focením a odesláním.

Žáci 9. A a 9. B a Pavlína Strašilová

• Pokusy ve 4. A

• V hodině přírodovědy jsme si s dětmi v rámci učiva skupenství látek, zahráli na vědce. Zkoumali jsme rozpustnost látek ve vodě a naše pozorování jsme si zapisovali a vyhodnocovali. Byla to prima hodina, kterou jsme si užili v naší cvičné kuchyni:)

• Podstatná jména zvládneme!

• Určování mluvnických kategorií u podstatných jmen je náročné učivo. Žáci V. A se s tím ale vyrovnali velice dobře. Pracovali ve skupinkách, úkoly si mezi sebe museli rozdělit a v závěru záleželo na jejich spolupráci, zda úkol splní dobře. Vzájemně si nakonec zkontrolovali, jestli skupinka opravdu přiřadila správný tvar podstatného jména k danému pádu a číslu a jestli zvládnou určit jeho rod. Na závěr si ještě zopakovali skládání slov podle abecedy.

Žáci V. A a Pavlína Matějíčková

• IQ Play – 4. A

• I 4. A se vydala na výstavu IQ Play do Zlína a opravdu se potvrdilo, že "Kdo si hraje, nezlobí".

• IQ Play ve Zlíně – 6. B

• Ani třída 6. B si nenechala ujít tento festival stavebnic, her a  hlavolamů.  Hry vyžadovaly kreativnost, dobrou jemnou motoriku, představivost, ideální kombinování, taktiku, trochu štěstí a dodržování pravidel. Každý si našel to svoje a dvě hodiny utekly jako voda. A hodnocení ? Bylo to fajn a užili jsme si to!

Šárka Kasálková

• Dílna animace – 1. třídy

• V tomto týdnu se naši prvňáčci podívali do muzea ve Zlíně.  Díky skvělému programu získali představu, jak je složité vytvořit animovanou pohádku a nakonec si sami malou animaci vytvořili.

Pavlína Žáčková

• Druháčci jeli za kulturou

• Ve čtvrtek 18. 1. jsme za deštivého počasí vyrazili do Kongresového centra ve Zlíně. Těšili jsme se na výchovný koncert Filharmonie Bohuslava Martinů POHÁDKY Z ŘÍŠE PANÍ HUDBY – ROZHÁDANÝ ORCHESTR. Koncert jsme si opravdu skvěle užili!

Michaela Svobodová, Dominika Muchová a žáci 2. tříd

• Beseda s policistou – 8. třídy

• Ve dnech 16. a 17. ledna se žáci osmých tříd zúčastnili velmi zajímavé přednášky o návykových látkách, která navazovala na akci z loňského školního roku Revolution Train. Pan Mikulka, který celou besedu vedl, nám pustil film, který ukazoval realitu toho, co se může stát, když někdo propadne závislosti. My jsme v průběhu filmu ve skupinkách odpovídali na jednotlivé otázky.
            Moc jsme si to užili a něco nového jsme se dozvěděli, protože pan Mikulka mluvil velmi zajímavě.

Karolína Vránová a Klára Nováková, 8. A

• Zkoumání nerostů v devátých třídách

• Deváté třídy ukončili po vánočních prázdninách učivo, které se zabývalo nerosty. Proto přišel čas, aby si vyzkoušeli, jestli podle jejich fyzikálních a chemických vlastností poznají o jaký nerost se jedná. Žáci se rozdělili do skupin a každá skupinka dostala 5 nerostů, které začali zkoumat. Většinu nerostů se jim podařilo pojmenovat a při práci byli moc šikovní.

Eva Vlasatíková

• Zvířátka – ŠD Sovičky

• V minulých dnech jsme v družině společně malovali zimní krajinu se zvířátky. Děti to moc bavilo a můžete se podívat, jak se jim to podařilo. Do družiny jsme dostali stolní fotbal a děti od té doby pořád hrají. Naše holky z 3. třídy se učily vyšívat a háčkovat.

Petra Nedbalová

• Okresní kolo dějepisné olympiády

• V úterý 16. ledna jsme se vydali na okresní kolo dějepisné olympiády. Konalo se na Gymnáziu T.G.M ve Zlíně. V našem školním kole byli nejúspěšnějšími řešiteli Liduška Fojtíková z 8.A a Max Ondra z 9.B. V obrovské konkurenci celkem 42 žáků, a to včetně studentů víceletých gymnázií se Max umístil na krásném 16. místě a Liduška zazářila na druhém místě. Bude tedy pokračovat do krajského kola. Oběma úspěšným řešitelům velice gratulujeme a přejeme hodně sil do dalších bojů v olympiádách.

Lenka Machálková

• 3. B na Festivalu IQ Play ve Zlíně

• Kdo si hraje nezlobí! A my si rozhodně umíme užívat stolní hry. Vyzkoušeli jsme si spoustu her, lámali si hlavy hlavolamy a stavěli kuličkové dráhy nebo pokojíčky ze dřeva. Tento festival her nás opravdu bavil.

Žáci 3. B, Alena Romanová a Kateřina Černošková

• 4. A na kluzišti

• Dnes jsme s třídou 4. A využili krásného mrazivého počasí a navštívili jsme soukromé kluziště u Vavřičků. Užili jsme si krásné chvíle plné sportovních zimních radovánek a na závěr se občerstvili teplým čajem a domácími muffiny.

• Pozvánka na tradiční plesovou párty

• Vstupenky se budou prodávat u zástupce ředitele školy v termínech uvedených na plakátu. Vstupenky jsou ke konkrétním stolům. Jídlo je třeba nahlásit při zakoupení vstupenek. Plánek obsazenosti stolů najdete na následujícím odkazu (červeně označené stoly jsou již obsazené). stoly.pdf

Výběr jídla:

1. Vepřové se zelím a knedlík