• Atletický čtyřboj 🥇🥈🥉

• Ve čtvrtek 1. 6. 2023 se na naší škole uskutečnily závody v atletickém čtyřboji. Žáci a žákyně 2. stupně se utkali v běhu na 60 m, skoku dalekém, hodu medicinbalem a vytrvalostním běhu.

Mezi nejlepší patřili:

3. místo: Dominik Forman

1. místo: Pavlína Žáčková

2. místo: Vanessa Venterová

Všem závodníkům děkujeme za účast a podané sportovní výkony.

Nikola Kozumplíková

• Výlet 7. A a spaní ve škole

• V pátek 2. 6. měla třída 7. A velmi nabitý program. Shlédli jsme film na MFF ve Zlíně, Billie Blue. Pak jsme se přesunuli na Laser game pod sportovní halou a někteří se dost vyřádili. Následně nás čekal rozchod v parku. Většina z nás si koupila něco dobrého na zub a pak už tradá autobusem zpátky do školy. Opekli jsme si špekáčky, poslouchali písničky, zahráli si míčové i stolní hry a hlavně jsme se celý večer parádně bavili. Moc jsme toho nenaspali, ale stálo to za to.

Lenka Machálková

• Týden tematického oblečení 👗👔👕

• Žákovský parlament vyhlašuje na příští týden (12. – 16. června) svou poslední akci v tomto školním roce, kterou je TÝDEN TEMATICKÉHO OBLEČENÍ. Na každý den v týdnu bude vypsané téma, jak se obléci. Celá akce je dobrovolná. Můžete se klidně zapojit jen do některých dní, které se vám budou líbit, nebo se nemusíte zapojit vůbec. Mohou se zúčastnit jak žáci, tak zaměstnanci.

Za školní parlament Lukáš Novák

• Zájezd do Vídně

• V úterý 30. května 2023 se žáci 9. ročníků vydali spolu s pedagogickým doprovodem do hlavního města Rakouska, Vídně. Na programu byla návštěva parku u Schönbrunnu, odkud jsme jedním ze vchodů vstoupili do zdejší ZOO. Zde jsme měli štěstí na pandy i koaly, ale obdivovali jsme i slony, žirafy, opice, ptáky a vodní živočichy. Potom jsme autobusem pokračovali do historického centra města, pěšky jsme prošli kolem muzeí, Hofburgu, přes luxusní nákupní třídu Příkopy a na závěr jsme dorazili ke zdejší dominantě, dómu sv. Štěpána. Tady byl čas na drobné nákupy, zmrzlinu, nebo jen pozorování ruchu centra velkoměsta. Vídeň je nádherné město, které by si zasloužilo důkladnější poznání, ale během jednoho dne jsme mohli jen lehce ochutnat opojení tímto evropským skvostem. Bohužel nám z času návštěvy ještě odkrojila ranní ucpávka při průjezdu Vídní. Výlet jsme si ale moc užili.

Ve fotogalerii se můžete podívat i vy, co všechno jsme viděli!

Eva Chmelová a Michaela Svobodová

• Odstávka elektrické energie – 6. 6. 2023

• 6. června 2023 bude ve Štípě odstávka elektrické energie (plánovaný čas je 7:30–15:30). Žáci budou mít tento den náhradní program dle domluvy s třídními učiteli (druhé třídy mají plavání). Nebude vařit školní jídelna. Školní družina bude v provozu, upozorňujeme ale na nutnost vyzvedávání dětí po telefonu (čipový systém BELLhop bude nefunkční).

Děkujeme za pochopení.

Mgr. Lubomír Klátil

• Sběr papíru

• Sběr papíru bude probíhat od pondělí 29. 5. do pátku 2. 6. Kontejner bude přistaven jako obvykle ve školním dvoře.

Děkujeme!

• Návštěva v domově pro seniory

• Den s Ekoškolou v domově pro seniory

V pondělí 15. května navštívili žáci 9. A domov pro seniory na Burešově. V rámci projektu Ekoškola se zde vydali zahrát místním seniorům menší divadelní představení o třídění odpadu, které sklidilo velký úspěch. Doufáme, že všichni byli spokojení a těšíme se na další návštěvu

Mezigenerační setkání v domově pro seniory

Ve stejný den přišli také žáci z 3. A a 3. C popřát ke dni matek. Pro místní babičky si připravili přání a dopis se sdělením. Mimo si na závěr návštěvy všichni zúčastnění také zazpívali.

Vojtěch Balusek

• IRREGULAR VERBS MASTER

• Zatímco čtvrťáci a páťáci prokazovali své znalosti anglické abecedy, žáci 7. a 8. tříd se zapotili u nepravidelných sloves.  Každý, kdo se s nepravidelnými slovesy už setkal, ví, že se rozhodně nejedná o procházku růžovým sadem a chvíli trvá, než si je člověk osvojí, a to jak v mluvené, tak psané formě. Na naše soutěžící čekaly překážky v podobě těchto úkolů – rozřazování sloves na pravidelná a nepravidelná, losování a následné vyjmenování všech tvarů a nakonec psaní tvarů u vybraných sloves. Cesta k vítězství tedy nebyla vůbec jednoduchá, že? A aby toho nebylo málo, i tady konečné pořadí určil až rozstřel. Vítězům gratulujeme!

1. místo: Zuzana Hřebačková (7.B)

2. místo: Tomáš Procházka (7.A)

3. místo: Ludmila Fojtíková (7.A)

1. místo: Maxmilián Ondra (8.B)

2. místo: Tereza Vašířová (8.A)

3. místo: Adam Pekař (8.B)

Pavla Kolomazníková

• CAN YOU SPELL IT, PLEASE?

• Ve čtvrtek 11. května 2023 se na prvním stupni konala soutěž v hláskování anglických slov. Všech 12 pečlivě vybraných soutěžících ze 4. a 5. tříd se do plnění jednotlivých úkolů vrhlo doslova po hlavě. A všichni byli moc šikovní. Ukázalo se, že ani diktát jednotlivých písmen, ani hláskování vylosovaných, různě dlouhých slov a ani vyhláskování slovíčka na obrázku pro ně nepředstavuje žádnou nepřekonatelnou překážku. Výsledky byly velmi těsné a konečné pořadí nám pomohl určit až napínavý rozstřel. Vítězům gratulujeme!

1. místo: Matyáš Klika (4.A)

2. místo: Sebastian Frkal (4.B)

3. místo: Lucie Macíková (4.B)

1. místo: Eliška Burdová (5.B)