• Food Day – 6. třídy

• Po dlouhém měsíci stráveném učením se (nejen) novým anglickým slovíčkům z lekce Foodies, čekala šesťáky zasloužená odměna v podobě akce Food Day. Že nevíte, o co se jedná? Je to hodina, kdy se děti výjimečně neučí, ale ochutnávají z domu přinesené dobroty, hrají hry a v neposlední řadě si povídají s kamarády. A jak si jej letošní šesťáci užili? Na to se podívejte ve fotogalerii.

Pavla Kolomazníková

• Podřevnická liga – stolní tenis

• Ve středu 27. 3. 2024 se v Želechovicích uskutečnilo další kolo Podřevnické ligy. Žáci a žákyně tentokrát soutěžili ve stolním tenise. Na turnaji se mezi sebou utkali ve dvouhrách i čtyřhrách:

• Mladší dívky (6. a 7. třída) dvouhra – Nela Štěpánová - 1. místo
            • Starší dívky (8. a 9. třída) dvouhra – Dominika Langrová - 3. místo
            • Mladší chlapci dvouhra – Vítek Hudeček - 1. místo
            • Starší chlapci dvouhra – Jiří Merta - 2. místo
            • Mladší chlapci čtyřhra – Šimon Strnad a Adam Kolář - 4.místo
            • Starší chlapci čtyřhra – David Martyčák a Tomáš Vykopal – 4. místo

Následoval součet výsledků jednotlivých kategorií a vyhlášení pořadí škol. V tom se naši žáci umístili na pěkném 2. místě a vrátili se zpět na průběžné 1. místo v Podřevnické lize.

Všem žákům děkujeme za účast a předvedené sportovní výkony,

Nikola Kozumplíková

• Krajské kolo zeměpisné olympiády

• Ve středu 27. 3. se žákyně naší školy, Eliška Kovaříková ze 6. A, zúčastnila krajského kola zeměpisné olympiády v Uherském Hradišti. V konkurenci 8 nejlepších řešitelů okresních kol podala úžasný výkon a vybojovala bronzovou pozici. Stala se tak 3. nejlepší zeměpisářkou 6. ročníků v celém Zlínském kraji. Elišce proto velmi gratulujeme nejen ke skvělému úspěchu, ale také za vynikající reprezentaci naší školy a přejeme jí mnoho úspěchů v dalších ročnících!

Pavel Hanulík

• Florbalový turnaj – Podřevnická liga

• Turnaj ve florbale, který se konal ve Slušovicích v rámci Podřevnické ligy, byl opět kvalitně obsazen všemi školami, které přijely v nejsilnějších sestavách jak chlapců, tak i dívek. Všechny týmy předváděly velmi pěkné akce a žádný z týmů nechtěl prohrát. Naši kluci po velmi udatném výkonu skončili na 3. místě a děvčata skončila ještě lépe, na 2. místě.

Jan Krhůtek

• Skládaný portrét

• Žáci obou devátých tříd si ve výtvarné výchově zopakovali postup, poměry a principy zobrazování portrétu a potom v rámci opakování vytvořili ve dvojici skládaný portrét ze své mikiny nebo svetru. Některé portréty jsou hodně podobné svým autorům 😊, některé jsou veselé a jiné trochu děsivé. Skládání portrétu splnilo svůj účel, žáci zopakovali portrét a už se s chutí pustili do tvorby karikatury.

Žáci 9. A a 9. B a Pavlína Strašilová

• Velikonoce v Muzeu – 4.B

• Den před prázdninami už nám vlastně začaly Velikonoce. V Muzeu Zlín jsme navštívili výstavu různých kraslic, dozvěděli jsme se něco o tradičních zvycích. Vše bylo doplněno  praktickými ukázkami a na závěr jsme si vyzkoušeli zdobení vajíček vyrýváním ornamentů jehlou do povrchu. Velikonoční náladu jsme si okořenili ještě návštěvou velikonočních trhů na náměstí ve Zlíně. Teď už nezbývá než popřát všem krásné Velikonoce!

Šárka Kasálková