Novinky

• Zápis do 1. ročníku ZŠ

• Zápis dětí do prvních tříd na školní rok 2023/2024 se uskuteční v úterý 4. 4. 2023 prezenčně v budově školy v čase 13:00–18:00 hod. Registrace dítěte (žádost o přijetí nebo žádosti o odklad školní docházky) se podávají elektronicky na stránkách www.zapisdozszlin.cz od 1. 3. 2023 do 2. 4. 2023. Zde si rodiče zaregistrují dítě a vyberou čas zápisu. Otevřeme maximálně tři první třídy a přijmeme maximálně 60 dětí.

K zápisu je nutné přinést:

Rodný list dítěte, platný občanský průkaz zákonného zástupce, žádost o přijetí podepsanou zákonnými zástupci.

Pokud zákonní zástupci budou žádat o odklad povinné školní docházky dítěte, musí k ní přiložit dva dokumenty:

a) doporučení školského poradenského zařízení (KPPP nebo SPC)

b) vyjádření dětského lékaře nebo klinického psychologa.

• Okresní kolo zeměpisné olympiády

• Ve středu 22. 2. se náš olympijský tým zúčastnil okresního kola zeměpisné olympiády, které se konalo na ZŠ Dřevnická ve Zlíně. I když se jednalo o Popeleční středu, se skloněnou hlavou jsme rozhodně neodcházeli. Naopak. V kategorii A (6. ročník) ukořistil skvělé 7. místo Honza Boháč z VI. B, a to z celkového počtu 26 soutěžících. V kategorii B (7. ročník) vybojovala úžasné 8. místo Lidka Fojtíková ze VII. A v konkurenci 24 soupeřů. V kategorii C (8. a 9. ročník) obsadila 21. příčku Aneta Kamenářová z VIII. B, což je v konkurenci 28 žáků vesměs devátých tříd obdivuhodný výkon. Všem třem našim nadějným geografům gratulujeme k vynikajícím výsledkům a přejeme mnoho úspěchů v dalším studiu i soutěžích!

Pavel Hanulík

• Regionální kolo soutěže Mladý chemik

• 7. února se dvě žákyně naší školy zúčastnily regionálního kola soutěže Mladý chemik. Již samotný postup do tohoto kola byl pro holky velkým úspěchem. Do prvního kola soutěže se totiž zapojilo kolem 900 žáků a Bětka s Andělkou postoupily mezi nejlepších 30 soutěžících.

V regionálním kole si holky zkusily práci v chemické laboratoři. Na práci byl stanovený delší časový limit, 2 hodiny. Během této doby prováděly neutralizační odměrnou analýzu a také teoretické úkoly.

Z celkového počtu 25 žáků, si Bětka Lázničková odnesla krásné 11. místo a Andělka Pekařová hezké 18. místo.

Chci jim takto veřejně moc poděkovat za přípravu a přístup k soutěži. Chemie může být i zábava 😊!

• na konci školního roku si ji odváží firma Leros do Strážnice, kde kůru ošetří a následně je použita do čajových směsí,
            • získaný finanční obnos putuje na účet SRPŠ a tudíž zpět vám, dětem.

Lenka Machálková

• Lyžařský výcvikový kurz Kohútka

• V týdnu od 22.–27. 1. 2023 se žáci a žákyně 7. ročníku zúčastnili lyžařského výcvikového kurzu na Kohútce. Ihned po příjezdu na parkoviště nás čekal 2 km dlouhý výšlap na chatu Spartak, kde jsme byli ubytovaní. Každý den jsme měli od rána až do večera plně nabitý program. Ráno začínalo v 7:30 budíčkem, následovala snídaně a v 9 hodin už jsme byli na svahu. Při lyžování jsme byli rozděleni podle výkonnosti do 4 družstev. Žáci, co lyžovat neuměli, se to naučili a ti kteří lyžovat uměli, se ještě zdokonalili. Dopolední výcvik sice skončil v 11:30, ale odpoledne nás čekaly další 2 hodiny lyžování. O večerní program se vždy starala skupinka žáků. Hrály se různé hry a čtvrteční večer byl zakončen i menší „diskotékou“. V pátek dopoledne jsme si naposled zalyžovali a po obědě nás čekala opět 2 km dlouhá „procházka“, a pak už cesta domů.

Lyžařský kurz jsme si moc užili a nikdy na něj nezapomeneme.

Klára Nováková 7. A

• Turnaj ve vybíjené – 3. třídy

• V úterý 31. ledna se uskutečnil sportovní turnaj ve vybíjené. Žáci třetích tříd si sestavili smíšená družstva a s plnou vervou se pustili do mezitřídních klání. Vítězům gratulujeme a poraženým patří všechna čest.